יום חמישי, 22 במרץ 2012

חיות עצלות מתעוררות באביב - טיפטופי קולאז' Sale קדימה אביב

אחד הדברים היותר טובים, שקרו לי בשנתיים האחרונות, במסגרת אירועי הקולאז' Sale, הוא ההזדמנויות הנפלאות בהן אני פוגשת אנשים כל כך מוכשרים. את אילת גזית פגשתי בקולאז' Sale ברמות השבים, כשהיא הגיעה לבקר את ענבל מ- mom & me.

בתוך כל המולת הקולאז', בשקט, בעדינות ובנימוס היא פנתה אלי והושיטה יד עם כרטיס הביקור שלה. אני זוכרת את הסצנה הזאת כמו בסלואו מושן שמריצים בתוך סרט מהיר. אני לא זוכרת מה היא אמרה, יש סיכוי שאפילו לא שמעתי... אני רק זוכרת חלקי מילים (חברה של ענבל...) ובעיקר אני זוכרת את כרטיס הביקור הפשוט והמדוייק שלה, שאומר כל כך הרבה בכל כך מעט מאמץ. ברגע שראיתי אותו, עדיין מבלי באמת לדעת איזה מוצרים היא עושה, היה לי ברור שאני רוצה אותה לצידי. 
אילת גזית גרה בת"א, אמא לשמרי בן שנתיים ועוסקת באופן חלקי בעיצוב גרפי. היא למדה אמנות בבצלאל ותמיד עסקה בעבודות יד. היא אוהבת דברים קטנים ופעולות רפטטיביות. כאמנית עבדה הרבה עם קיפולי נייר, אך בשנים האחרונות נסחפה עמוק אל תוך עולם הסריגה והליבוד.
לייזי אנימלס (בעברית עצלנאים) הוא שם המותג של המוצרים שלה ומקור ההשראה הוא בחיות מדרום אמריקה, שעיסוקן העיקרי הוא שינה כשהן תלויות על עצים. חיות באופן כללי מעוררות באילת געגועים למצב של שוויון נפש ביחס לחיים ולסביבה, שכ"כ חסר לבני אדם, או לפחות לה.
מעבר לזה היא שואבת השראה מעולם עבודות היד, אלה שהיא מוצאת בשיטוטייה ברשת ובעיקר מכמה חברות קרובות ומוכשרות.

אל עולם הסריגה והליבוד הגיעה דרך שעות של שיטוט באינטרנט בבלוגים ואתרים כמו אטסי ואחרים, ולמדתה פחות או יותר לבד, בעזרת סרטונים, ספרי הדרכה והמון סבלנות. השילוב בין סריגה לליבוד הוא אידיאלי מבחינתי. שתיהן פעולות איטיות ומדיטטיביות, אך הסריגה דורשת יותר תכנון וסדר, והליבוד דומה יותר לעיצוב בחימר, יותר אינטואיטיבי ופתוח. השילוב מאפשר לה ליצור סדרות או משפחות של חיות שהן דומות וקרובות זו לזו ולכל אחת אופי משלה.
הסט הראשון שיצרה הוא של חמש (כמספר האצבעות ביד אחת) חיות שהיא אוהבת במיוחד, ארנב, דוב, גמל, קנגורו ושועל. לאט לאט היא הרחיבה את המעגל והוסיפה עוד חיות, כך שאין סוף לשילובים ולהרפתקאות האפשריות שעומדות בפניהן.
מאחר וליבוד וסריגה הן פעולות שנעשות בעזרת האצבעות, האפשרות ליצור בעזרתן בובות אצבע נראתה לה קוסמת במיוחד, בעיקר בגלל שהן מזמינות את מי שפוגש בהן ,ילדים וגם מבוגרים, להפיח בהן רוח חיים, ולמעשה לקחת חלק ביצירתן ולהמשיך היכן שהיא הפסיקה.

לקראת הקולאז' Sale אילת מכינה לבובת מעין "בתים" קטנים, עשויים מקופסאות תפירה ישנות מעץ (אלה שנפתחות כמו מדרגות) שעברו שיחזור תוך הקפדה על שמירת אופיין המקורי. את הקופסאות ניתן לתלות על הקיר, או להניח על מדף בחדר הילדים (או המבוגרים), ניתן גם להוציא את הבובות ולהחזירן אל ביתן.

את אילת והמוצרים של Lazy animals תוכלו לפגוש בקולאז' Sale קדימה אביב,
30 -31 במרץ 17:00 - 10:00

בסניף ה- outdoors של קנה'קש באזה"ת אבן יהודה
בסמוך לצומת קדימה - הדסים

לפרטים מלאים על האירוע, ליחצו כאן,

או כנסו לדף האירוע בפייסבוק
ובאותה הזדמנות אשמח אם תאשרו הגעה.

שימו לב, לא כל המציגים בקולאז' Sale מקבלים כרטיסי אשראי, אנא הצטיידו בהתאם גם בצ'קים ובמזומן.


להתראות בקולאז' sale

2 תגובות:

מרב שוגר אמר/ה...

אוי זה כזה מתוק..מחמם את הלב (ואת האצבעות!).

photo.fashion.passion - בלוג אופנה ישראלי אמר/ה...

הבובות האלה מתוקות ויפות ברמות על! אף פעם לא ראיתי בובות עבודות יד כל כך מיוחדות!

אודות