יום ראשון, 5 ביולי 2009

אצא לי השוקה

לא... לא... שלא תטעו... כשאני מדברת על שוק, זה כמעט תמיד שוק הפשפשים... אתמול קפצתי לביקור ספונטני בשוק ביחד עם ידידי נאר. בכל פעם שאני מגיעה למקום, אני מגלה עוד חנויות שוות שנפתחות פה. ובכן, אתן מוזמנות להתרווח בכיסא הממוזג שלכן ולצפות בממתקים שהבאתי איתי.


שתי חנויות שבו את עיניי ואת ליבי. שתיהן אקלקטיות וניכר שהקולקטוריות שלהן ניחנות בטעם משובח. החנות הראשונה היא "one bedroom" - חנות שהיא למעשה היכל עיצובי מלא בכל טוב. ריהוט, כלים, תכשיטים, בגדים, אקססוריז ומה לא... אני התבייתתי לי על כובע מקסים, מהסוג שאני תמיד קונה, אבל אף פעם לא לובשת... (התמונה באדיבות נאר... תודה):החנות השניה נקראת "מוזאיקס" והיא מוגדרת כגלריה לאומנות אתנית מזרח תיכונית. הקונספט של החנות הוא עבודות יד מהארץ ומהסביבה והחפצים המוצעים שם הם פרי מסורות מקומיות של עבודות כדרות, ריקמה, אריגה, קליעה ועוד. יש כאן גם לינק לאתר של החנות.

One Bedroom - יהודה מרגוזה 12 יפו
מוזאיקס - רבי נחמן 5 יפו

2 comments:

moran אמר/ה...

בתמונה השנייה זיהיתי שרשראות של תמרה(המעצבת האהובה עליי)על הבובה הקטנה ואהבתי את השטיח הפרחוני.

Daphna אמר/ה...

מסכימה איתך שמדובר בחנויות מקסימות אבל הראשונה יקרה באופן שערורייתי ובאופן כללי, יש איזו מגמה של יאפיות המחלחלת לשוק שהיה נעים בהרבה קודם לכן.
(במקום בית המרחקת ברחוב יהודה הימית ליד הגשר נפתחה עוד חנות שמביאה חפצים מהשוק ומוכרת אותם במחיר יקר פי עשר, וכנ"ל ברחוב עולי ציון שם כל רהיט משומש הפך וינט')

אודות