יום ראשון, 15 בפברואר 2009

צרפתיה קטנה בפריפריה

בדיוק כשעמדתי לעזוב את אקונומיה (ראה פוסט קודם), שמעתי מאחורי קול מוכר... "קרן...?" הסתובבתי ולהפתעתי פגשתי שם את שירי חברתי, אשר חוץ מאהבתנו לדברים טובים ויפים, אנחנו חולקות גם גן משותף בקבוצת שילר לשני דרדקינו הנילהבים (נלהבים זה מזה ומהחיים בכלל...), עלמה ואמרי.

שירי התנצלה (ובצדק!) על כך שלא סיפרה לי קודם על המוסד הקסום (ובהזדמנות זו - תודה למורן יוסף) וכמחוות פיוס היא הציעה שנשתה קפה במקום שהיא מאוד אוהבת, הפטיסרי.

במרחק קטן מאקונומיה, ברחוב אחד העם 4 ברחובות, בשקט ובצניעות מסתתרת לה קונדיטוריה צרפתית קטנה ואיכותית. מעוצבת בנינוחות עם תשומת לב לפרטים הקטנים.


במקום יש מבחר מאפי בוקר טריים לצד עוגיות, עוגות שמנת ומבחר עוגות אישיות מהקונדיטוריה הצרפתית.

בשעות הצהריים ניתן לקנות במקום גם קישים אישיים על בסיס בצק פריך.
הפטיסרי מציעה תוצרת טריה המיוצרת במקום, תוך הקפדה על שימוש בחומרי גלם איכותיים כגון חמאה, שוקולד בלגי, מקלות וניל ופירות טריים.


אני שתיתי קפה ונישנשתי מאפה עם קרם וניל ותותים, שירי הלכה על הקלסיקה המקומית - קרואסון שקדים.
עוד, על המדפים קרצו לנו מאפה קרם פטיסייר ודובדבנים, פחזניות, מיל פיי (קרם שניט), אקלרים, טארטלט תפוז, עוגת שוקולד ברולה, שרלוט, מקרון וקיש פרובנסאל, שנאלץ לטעום בביקורינו הבאים...
בערב, בישרתי לעידן שמצאתי את "אידלסון 10" ברחובות! לאחר עבודת מידענות קטנה שבצעתי באינטרנט גיליתי שהפטיסרי הרוויחה ביושר את המחמאה שנתתי לה. מסתבר שקובי צביאלי, הקונדיטור המוכשר של הפטיסרי, הוכשר בצרפת ע"י שף קונדיטור בכיר וכשחזר לארץ עבד כקונדיטור ב"אידלסון 10".שעות פתיחה: א’-ה’, 07:30-19:30, ו’, 07:30-14:30

4 תגובות:

moran אמר/ה...

אוי ישבתי שם פעם, באמת מקום נחמד אבל יקר קצת,לא??

karen shavit אמר/ה...

לא זול, בכל זאת חומרי הגלם איכותיים מאוד, המוצרים מושקעים וזה מורגש בטעם וגם במראה.
אבל לפחות חוסך את הנסיעה לת"א...
(:
אני לקחתי קפה ומאפה במחיר של 17 ש"ח וקבלתי תמורה ראויה מאוד.

moran אמר/ה...

אה....17 ש"ח זה לא יקר בכלל....

karen shavit אמר/ה...

גם אני חושבת ככה...

אודות